Powrót do: Artykuły BHP

Jak się chronić w przypadku kontaktu ze szkłem?


Witryny szklane kojarzą nam się przede wszystkim z wyposażeniem sklepów. Owszem, to atrakcyjny sposób na eksponowanie przedmiotów, ale nie tylko w miejscach użytku publicznego. Meble tego rodzaju sprawdzą się też doskonale w naszych domach.

budowlankaIlu z nas ma już dość ciężkich przytłaczających mebli? Warto więc zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami. Witryny szklane mogą się składać z aluminiowych stelaży, ale, dla lubiących tradycyjne rozwiązania, także z drewnianych.

Nieograniczone możliwości

Można użyć też przeszklenia tylko do frontów, możliwości są naprawdę nieograniczone, ale efekt zawsze jeden: pięknie wyeksponowane przedmioty, które przykuwają uwagę swoją wyjątkowością.

Takie nowoczesne meble w naszym domu nie tylko pięknie pokażą ich zawartość, ale także nadadzą wnętrzu nowoczesny wygląd. Ich przejrzystość sprawi, ze pokój będzie wyglądał na większy. Światło odbijające się w taflach szkła rozjaśni nawet najbardziej mroczne pomieszczenie.

Jak wzmocnić efekt

Dla wzmocnienia efektu można też zamontować specjalne oświetlenie, które dodatkowo wzmocni efekty wizualne. Na domiar tego utrzymanie takich mebli w czystości wcale nie jest takim wielkim wyzwaniem, jakby się zdawało. Możliwości nowoczesnej techniki obróbki szkła pozwalają na pokrycie jej specjalnymi powłokami, które uodpornią ją na zabrudzenia i ułatwią czyszczenie.

Dodatkowo są lekkie i zmienianie wystroju naszego domu nie będzie już teraz tak kłopotliwe jak przy tradycyjnych ciężkich meblach. Wystarczy pięć minut i transformacja naszego pokoju jest gotowa. Jeśli więc jesteśmy fanami elegancji połączonej z prostotą i funkcjonalnością to witryny szklane są dla nas doskonałą propozycją. 

Jak się chronić w kontakcie ze szkłem?

Przede wszystkim stosować należy odpowiednie rękawice ochronne oraz obuwie robocze. Dzięki temu zabezpieczymy swoje kończyny przed przecięciem. Nie warto tutaj oszczędzać - inwestując kilkaset złotych w obuwie ochronne masz pewność, że kupujesz odpowiedni dla Ciebie sprzęt. Oczywiście ważne są również same zasady BHP - głowa jest najlepszym narzędziem!
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.