Powrót do: Artykuły BHP

Jak wybrać program do wystawiania faktury vat


Właściciel każdej firmy, niezależnie od jej wielkości każdego miesiąca wystawia przynajmniej kilka faktur. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby była ona ważna, musi spełniać określone warunki. Jej wzór można przygotować samodzielnie, jednak jest to pracochłonne. Stwarza także pewne prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Świetnym rozwiązaniem do przedsiębiorstwa jest zatem program do wystawiania faktury vat.

Cechy dobrego programu do wystawiania faktury vat

Przede wszystkim musi być łatwy w obsłudze i intuicyjny. Trzeba także prześledzić jaki typ dokumentów wolno za jego pomocą utworzyć. Im więcej opcji i im bardziej są one uniwersalne, tym lepiej. Warto, aby dało się skorzystać z możliwości stworzenia także faktur wewnętrznych, not korygujących, pro formy czy chociażby wezwania do zapłaty.

Jeśli w ciągu miesiąca sporządzanych jest sporo takich druków, program do pisania faktur (czytaj więcej) powinien pozwalać na automatyczne zaciąganie danych kontrahentów, samoczynnie uzupełniać niektóre dane, czy dodawać towary z rozwijanej listy. To znacząco uprości cały proces. Przydatną funkcjonalnością jest także zmiana wyglądu druku, na przykład wstawienie własnego logo, zmiana czcionki na spójną z resztą dokumentów firmowych, czy nawet edycja tekstu.

Dla zakładów pracy działających nie tylko na rynku rodzimym ważna będzie także sposobność wystawiania faktur w innych językach. Kolejnym istotnym elementem są kopie zapasowe dokumentów. Dużym ułatwieniem może się okazać również to, że aplikacja współpracuje z czytnikami kodów kreskowych czy drukarkami fiskalnymi. Świetnym rozwiązaniem będzie także jej praca w trybie zdalnym. Oznacza to, że osoby zatrudnione niezależnie od tego, czy pracują z domu, czy z biura mogą z niej swobodnie korzystać.

Komu szczególnie się przyda program do pisania faktur?

Każdemu właściciel firmy, który wydaje przynajmniej kilka faktur w miesiącu. Jest to też świetne wyjście dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zalety trudno przecenić. Żmudna i często nielubiana przez ludzi czynność zostanie zautomatyzowana i uproszczona, a wystawiając jakiś druk po raz pierwszy, minimalizuje się możliwość popełnienia błędu do minimum.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.