Powrót do: Zdrowie w pracy

Dobra suszarka do butelek i smoczków


Wielu rodziców, którzy decydują się na karmienie swojego malucha mlekiem z butelki zastanawia się, jak najlepiej suszyć butelki po umyciu bądź po sterylizacji. Czy można je przetrzeć ściereczką do naczyń bądź papierowymi ręcznikami, a może po prostu postawić i poczekać, aż samoczynnie wyschną? Sprawdź co potrafi suszarka do butelek i smoczków.

Jak nie suszyć butelek do karmienia?

Odpowiedni sposób suszenia butelek dla dzieci jest bardzo ważny, gdyż pozwala na zapewnienie odpowiedniej ich czystości. Butelek nie należy wycierać ściereczką do naczyń, gdyż nawet jeśli ją często wymieniamy, to prawdopodobnie znajduje się na niej wiele bakterii. Przetarcie taką ściereczką butelki dla malucha zniweczy cały efekt, który udało nam się osiągnąć dzięki sterylizacji butelek.

Z tego samego powodu nie należy butelek suszyć na standardowej suszarce do naczyń – tutaj też prawdopodobnie znajduje się wiele bakterii, które lubią wilgotne środowisko.

Nie zaleca się również wycierania butelek papierowymi ręcznikami. O ile w tym przypadku nie musimy się martwić bakteriami, o tyle przetarcie butelki papierowym ręcznikiem może pozostawić na jej powierzchni drobinki papieru.

Jak najlepiej suszyć butelki do karmienia? Poznaj ociekacz do butelek

Istnieją dwa rekomendowane sposoby suszenia butelek dla dzieci po ich umyciu i wysterylizowaniu. Pierwszą z opcji jest postawienie umytych butelek dnem do góry na czystej bawełnianej ściereczce i poczekanie, aż same wyschną. Decydując się na korzystanie z tego rozwiązania należy jedynie pamiętać, żeby często wymieniać ściereczkę, gdyż na wilgotnym materiale szybko namnażają się bakterie.

Drugim rozwiązaniem jest zakup specjalnego ociekacza do butelek. Taka suszarka do butelek i smoczków (zobacz) to stosunkowo niewielki wydatek, a pozwala na wygodne suszenie butelek. Z reguły ociekacz do butelek to po prostu tacka wyposażona w specjalne uchwyty, na których można zawiesić butelki dnem do góry, tak żeby same schły.

Najczęściej ociekacz jest wyposażony w kilka uchwytów, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne suszenie kilku butelek, co jest szczególnie ważne, jeśli jesteśmy rodzicami najmłodszych dzieci, które jedzą nawet kilkanaście razy na dobę.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.