Powrót do: Zdrowie w pracy

Alpinista przemysłowy specjalistą od prac na wysokości


Alpinizmem przemysłowym nazywamy wszelką pracę, którą wykonuje się na wysokościach w stanie zawieszonym lub podpartym z wykorzystaniem technik, które początkowo znane były jako sposób chodzenia po górach i jaskiniach. Jest to jeden z trudniejszych zawodów. Jeżeli jednak przestrzegane są wszelkie procedury dotyczące bezpieczeństwa, to tego typu zajecie nie zagraża zdrowiu ani życiu.

Jakie czynności wykonuje alpinista przemysłowy podczas swoich działań?

Alpinista przemysłowy (czytaj więcej) jest tam, gdzie zachodzi konieczność konserwacji i mycia wysokich budynków lub wież. Przede wszystkim chodzi tutaj o mycie okien w wieżowcach.

Czasem może również zachodzić konieczność malowania rynien przy wysokich budynkach. Malować też można naftowe platformy wiertnicze lub wysokie słupy trakcji elektrycznej. Alpinista przemysłowy konserwuje również fasady budynków, anteny i oznakowania świetlne wysokich obiektów.

Czy praca alpinisty przemysłowego jest niebezpieczna?

Niewątpliwie tak, jednakże żeby wykonywać ten zawód, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. Program szkolenia nakierowany jest przede wszystkim na zasady dotyczące bezpieczeństwa. Poznaje się wtedy wszystkie procedury, żeby podczas wykonywania obowiązków bezwzględnie ich przestrzegać.

Czasem prace na wysokości mają miejsce w wyjątkowo niekorzystnych warunkach atmosferycznych a wtedy nawet najmniejszy błąd może drogo kosztować. Żeby do tego nie dopuścić, potrzebne jest wyczerpujące temat szkolenie wysokościowe zakończone egzaminem. Wtedy dopiero alpinista przemysłowy może zacząć pracę.

Czy łatwo o pracę?

Sądząc po powodzeniu jakim cieszą się kursy pozwalające na pracę na wysokościach. Technika i rozwój idą szybko do przodu i powstaje sporo wysokich obiektów. To nie tylko drapacze chmur ale również maszty antenowe, słupy przesyłowe, anteny i platformy wiertnicze.

Zachodzi zjawisko tego typu, że na rynku pracy jest coraz więcej zleceń dla alpinistów przemysłowych. W tym zawodzie, jak w każdym innym bardzo liczy się doświadczenie, jednak początkującym też się daje szansę. To dowodzi, że alpinista przemysłowy to zawód poszukiwany.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.