Powrót do: Artykuły BHP

Jakie akcesoria do karmienia dzieci ?


Wyprawka dziecięca to temat rzeka. Ilość przedmiotów, w które dobrze byłoby wyposażyć naszą pociechę, jest bowiem całkiem spora. Jednym z ważnych elementów jakie obejmuje taka wyprawka są akcesoria do karmienia dzieci.

Temat ten jest bardzo ważny. Ze względu na to, że przedmioty te mają bezpośrednią styczność z jedzeniem oraz dzieckiem muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów i najlepiej wyposażone w stosowane certyfikaty i atesty. Akcesoria do karmienia dzieci to bardzo szeroka grupa produktów, przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich.

Miseczki silikonowe z podkładkami

akcesoria_do_karmienia_dzieciAkcesoria do karmienia dzieci wykonane z silikonu to prawdziwe zbawienie dla rodziców, ponieważ nie da się ich stłuc! Oczywiście wybierając miseczkę z silikonową zwróćmy uwagę, gdzie została wyprodukowana i czy tworzywo na pewno jest bezpieczne i nietoksyczne, ponieważ silikon, silikonowi nierówny. Akcesoria do karmienia dzieci jak miseczki powinny być głębokie i pojemne, aby nic się z nich nie wysypywało, ani nie wylewało.

Warto aby wyposażone one były w dodatkową podkładkę, która będzie zapobiegała ślizganiu się miseczki po stole. Zmniejsza to ryzyko, że nasza pociecha zrzuci coś na ziemię. Akcesoria do karmienia dzieci wykonane z silikonu mają tą dużą zaletę, że są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Do ich umycia wystarczy płyn, woda i ściereczka, ale swobodnie można je również włożyć do zmywarki. Nadają się także do piekarnika oraz mikrofali.

A może bardziej naturalnie? Parę słów o bambusie

Rodzicie, którzy chcą być bardziej ekologiczni i, którym zależy na zredukowaniu ilości używanego w domu plastiku, mogą zdecydować się na akcesoria do karmienia dzieci wyprodukowane z bambusa. Tego typu rozwiązanie jest bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla środowiska. Zaletą naczyń bambusowych jest to, że są bardzo lekkie. Akcesoria do karmienia dzieci z bambusa są praktycznie niezniszczalne.

Bardzo trudno je połamać czy uszkodzić, są odporne na upadki z dużej wysokości. Z całą pewnością będzie to duża zaleta podczas nauki samodzielnego jedzenia, podczas której wiele rzeczy może wylądować na podłodze.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.