Powrót do: Artykuły BHP

Metalowe szafy do pomieszczeń socjalnych w firmach


Wyposażenie zakładów pracy czy obiektów sportowych obejmuje m.in. szafy socjalne. Jest to dość szeroka gałąź produktów zawierająca chociażby szafy BHP, szafy strażackie, gospodarcze czy na odzież. Wybór, jak widać, jest duży. Szafy do pomieszczeń socjalnych mogą się różnić wielkością oraz wyposażeniem, a także ilością półek oraz dodatkowym wyposażeniem. Warto zainwestować w meble dobrej jakości, będą one nie tylko estetycznie wyglądać, ale również długo i bezproblemowo służyć.

Szafki socjalne do zakładów produkcyjnych

Szafki socjalne to element wyposażenia, który doskonale sprawdzi się zarówno w szatni, pokoju socjalnym czy jadalni. Ze względu na swoją pojemność szafy socjalne przydadzą się w miejscach, gdzie jest mało miejsca, a zachodzi potrzeba przechowywania sporej ilości rzeczy.

Najpraktyczniejsze szafy do pomieszczeń socjalnych wykonane z metalu. Są one bardzo trwałe, praktycznie oraz łatwe do utrzymania w czystości. Szafy metalowe socjalne zazwyczaj wykonuje się z blachy stalowej walcowanej na zimno w procesie zgrzewania.

Grubość blachy to zazwyczaj 0,5 mm, czasami więcej. Aby nadać szafce odpowiedni kolor, blachę można pomalować metodami proszkowymi. Malowanie proszkowe sprawia, że metalowe szafy do pomieszczeń socjalnych są nie tylko estetyczne, ale również bardziej odporne na działanie środowisk agresywnych, np. korozję.

Metalowe szafy do pomieszczeń socjalnych - Szeroki wybór modeli

Socjalne meble mogą mieć bardzo zróżnicowany kształt, np. słupka czy litery L. Wnętrze może być wyposażone w półki, przeznaczone do przechowywania różnych przedmiotów czy drążek lub haczyki, na których można zawiesić odzież.

Szafki do pomieszczeń socjalnych mogą służyć do przechowywania żywności, ważne aby wa takiej sytuacji były one wyposażone w wywietrzniki. Zapewnią one cyrkulację powietrza i zapobiegną powstawania w szafce nieprzyjemnego zapachu. Aby zapewnić pracownikom komfort i poczcie bezpieczeństwa meble socjalne zazwyczaj wyposaża się w zamek. Dzięki temu ludzie mogą w nich pozostawić również cenniejsze przedmioty, bez ryzyka, że zostaną one ukradzione.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.