Powrót do: Artykuły BHP

Awaria samochodu na drodze szybkiego ruchu - co zrobić?


Awaria na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu może być nie tyko stresująca, ale również wyjątkowo kłopotliwa dla kierowcy. Takie sytuacje są jednak niezależne od nas i mogą przydarzyć się każdemu. Warto wiedzieć, w jaki sposób postępować w razie awarii na ruchliwej drodze i do kogo zgłosić się po pomoc.

Awaria na drodze - co zrobić?

Drogi szybkiego ruchu przeznaczone są do poruszania się pojazdów w określonych prędkościach - unieruchomienie samochodu może stanowić zagrożenie. Konieczne jest zatrzymanie pojazdu w bezpiecznym miejscu, jeśli jest taka możliwość należy zrobić to na parkingu lub pasie awaryjnym (ewentualnie zepchnąć tam pojazd).

holowanie jelcz laskowice

Obowiązkiem kierowcy jest uruchomienie świateł awaryjnych, a także założenie kamizelki odblaskowej, która zapewni widoczność osoby znajdującej się na drodze. Nie można o tym zapominać szczególnie po zmroku oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Na autostradzie oraz drodze ekspresowej w odległości 100 metrów od uszkodzonego pojazdu należy ustawić trójkąt ostrzegawczy.

Ustawienie trójkąta jest obowiązkowe, a jego brak może wiązać się z mandatem nałożonym na kierowcę (300 złotych i 1 punkt karny). Warto podkreślić, że na autostradzie nie można holować pojazdów - dlatego też należy zadzwonić po auto pomoc dysponującą lawetą.

Pomoc drogowa - warto skorzystać z ich pomocy

Podczas awarii na autostradzie i drodze szybkiego ruchu możliwość samodzielnej naprawy jest ograniczona. Dobrym pomysłem jest wykonanie telefonu po pomoc drogową, która zapewnia szybki dojazd, pomoże kierowcy w zabezpieczeniu pojazdu, możliwość przeprowadzenia szybkiej naprawy lub zapewni lawetę. 

Pomoc drogowa Jelcz Laskowice zapewnia przyjazd na miejsce profesjonalistów, którzy oszacują szkodę i dowiozą pojazd w bezpieczne miejsce. Niestety, kierowca sam sobie z tym nie poradzi, a jeśli nie zna procedur obowiązujących na drogach szybkiego ruchu to naraża się jeszcze na mandat i nieprzyjemności.

Telefon po pomoc drogową Jelcz Laskowice może przyśpieszyć naprawę pojazdu, który od razu zostanie oddany w ręce mechaników lub będzie odstawiony we wskazane przez właściciela miejsce.

Źródło: pomocdrogowa-olawa.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.