Powrót do: Zdrowie w pracy

Jak wygląda praca dla kierowcy w Niemczech


Coraz więcej osób, nie tylko młodych, decyduje się podjąć prace jako kierowca. Jednym z najczęstszych kierunków do wyjazdu poza Polskę są Niemcy. W tym artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pomogą podjąć Ci decyzję czy praca dla kierowcy w Niemczech jest nadal opłacalnym wyborem.

Praca dla kierowcy Niemcy - Jakie wymagania trzeba spełnić?

Jest to najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed podjęciem pracy jako kierowca. O to obowiązkowe wymagania, jakie należy spełnić:

  • Posiadanie aktualnego prawa jazdy w danej kategorii, np. C, C+E, D, D+E
  • Posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej  
  • Posiadanie orzeczenia lekarskiego (wydawane jest na podstawie art. 39j ustawy o transporcie drogowym)
  • Posiadanie orzeczenia psychologicznego (wydawane jest na podstawie art. 39k ustawy o transporcie drogowym

Ile zarabia kierowca C E Niemcy?

Praca kierowcy ciężarówki nie należy do łatwych. Stale zmieniające się warunki pogodowe, długie i niekiedy żmudne trasy, częste kontrole i przede wszystkim długi pobyt poza domem. Wszystko to jednak musi być warte swojej ceny.

Praca dla kierowcy w Niemczech potrafi generować różne zarobki. Nowi kierowcy bez doświadczenia często rozpoczynają pracę od kwoty 1800 EUR BRUTTO. Bardziej doświadczeni kierowcy mogą starać się o wyższą stawkę, która potrafi zatrzymać się nawet granicach 4500 EUR BRUTTO.

Dodatkowe atuty, dzięki którym praca dla kierowcy w Niemczech stanie się łatwiejsza.

Doświadczenie. Jest ogromnym atutem ponieważ dzięki doświadczeniu, potencjalny pracodawca będzie spokojniejszy o swoją ciężarówkę, towar, a także o to, że dojedzie na miejsce bez większych problemów

Zaświadczenie ADR. Dzięki temu zaświadczeniu kierowca posiadający je, może przewozić niebezpieczne ładunki, np. takie jak:

  • Materiały i przedmioty wybuchowe
  • Materiały ciekłe i zapalne  
  • Materiały samozapalne  
  • Materiały organiczne

Jak widać, posiadanie takiego zaświadczenia pozwala podjąć prace na wielu różnych stanowiskach, pomaga również w znalezieniu pracy dla kierowców w Niemczech, daje także dodatkowe możliwości negocjacji stawki.

Znajomość języka obcego

Dodatkowym atutem w trakcie szukania pracy dla kierowcy Niemczech będzie znajomość języka niemieckiego. Stanowi to ułatwienie dla pracodawcy, który z większą chęcią przyjmie pracownika, który będzie umieć porozumieć się z innymi osobami. Jest to także ogromny pożytek dla samego kierowcy, który trakcie ewentualnych niespodziewanych problemów, będzie umiał poprosić o pomoc, i wyjaśnić, w czym tkwi problem.

Jak znaleźć pracę kierowca C E Niemcy?

Jest mnóstwo firm lub stron, na których można szukać pracy dla kierowców w Niemczech. Wiele z nich oferuję prace poprzez portale społecznościowe lub na serwisach ogłoszeniowych. Jedną z firm oferujących stanowiska jest firma Cefahrer.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.