Powrót do: Artykuły BHP

Solidne szafki warsztatowe i narzędziowe


Ważnym elementem bezpieczeństwa i higieny jest wyposażenie w zakładach pracy. Pełni ważną rolę we właściwej organizacji pracy. Nowoczesne szafki warsztatowe porządkują przestrzeń, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wypadków. Dobrze przemyślany system półek w zakładzie oszczędza czas pracy i uniemożliwia dostęp do narzędzi osobom niepowołanym.

Szafka warsztatowa - poprawa bezpieczeństwa w miejscu pracy

Do jednego z pożyteczniejszych zwyczajów należy odkładanie narzędzi po skończonej pracy. Metalowe szafki narzędziowe są niezbędnym elementem wyposażenia w wielu miejscach pracy. Przechowują nie tylko młotki czy piły, ale pozwalają na trzymanie dokumentacji technicznej i części potrzebne na co dzień.

Szafki chroniące bardziej wrażliwe narzędzia powinny być wyposażone w specjalne zamki i zabezpieczenia chroniące przed intruzami. Często zachodzi konieczność wydzielania przyrządów jedynie wybranym osobom. W takiej sytuacji szafki warsztatowe są niezbędne. Dobrze skonstruowane szafki warsztatowe wytrzymują duże obciążenia i mają grube, solidne ścianki.

Różne warianty szafek metalowych

Zestawy szafek dla pracowników są montowane w kilku rodzajach. Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca i indywidualnych potrzeb. W jednym miejscu lepiej sprawdzi się metalowa szafka wyposażona w szuflady, w innym lepiej sprawdzi się duża szafka warsztatowa z półkami na rolkach. Każda szafka posiada własną konstrukcję, która jest przystosowana do montażu określonej ilości półek. Osobne rozwiązania są przeznaczone do małych i dużych przedmiotów. Niezależnie od rozmiarów i wagi szafki narzędziowe mogą być przemieszczane, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jakie są dodatkowe zalety korzystania z szafek?

Oprócz dbania o bezpieczeństwo pracowników i odpowiednie umiejscowienie narzędzi jest jeszcze kilka powodów, dla których warto posiadać szafki narzędziowe i pozostałe metalowe meble do warsztatu. Przede wszystkim umożliwiają wysoki stopień ochrony sprzętu przed zanieczyszczeniami i pyłem. Zabezpieczają przed wyciekiem niebezpiecznych substancji oraz przed działaniem ognia. Mogą również służyć jako magazyn dla części przechowywanego sprzętu.

Zobacz modele: https://www.szafy-sejfy.pl/category/szafki-warsztatowe
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.