Powrót do: Zdrowie w pracy

Wózki samojezdne AGV pomocne dla człowieka


Niegdyś w magazynie musieli pracować przeważnie silni mężczyźni, ponieważ to oni byli w stanie przenieść ciężkie pakunki z miejsca na miejsce. Z czasem pojawiły się ręczne paleciaki, a zaraz po nich wózki widłowe. Obecnie doszedł jeszcze jeden rodzaj inteligentnego urządzenia pomagającego człowiekowi podczas pracy.

Czym sa samojezdne wózki AGV?

Dbanie o pracownika to atut każdego dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. W logistyce jest bardzo dużo ciężarów do przetransportowania. Często są to bardzo ciężkie towary. Wymyślenie maszyn, które odciążą pracownika magazynowego, było bardzo dobrą inwestycją. Wózki samojezdne AGV przejęły znaczną część pracy od człowieka. Mają bardzo silną konstrukcję i mogą udźwignąć ciężar do 1500 kg na jeden raz. Nikt z ludzi nie dałby temu rady. Prostokątny lub kwadratowy korpus wózka czyni go stabilnym, a przewożone towary nie spadają.

Gdzie jeżdżą wózki AGV samojezdne?

Wózki samojezdne AGV nadają się do pomieszczeń z małą powierzchnią na transport. Wózki są małe, zatem dobrze zdadzą egzamin tam, gdzie są do przebycia wąskie korytarze. Wbudowana funkcja omijania przeszkód doskonale sprawdza się w takich warunkach. Nabierają najwyższej prędkości do półtora metra na sekundę. Ich jazda jest wypośrodkowana z uwzględnieniem przepuszczania pojazdów z naprzeciwka. Poruszają się za pomocą zamontowanego akumulatora.

Kto może nabyć taki pojazd?

Pojazd, taki jak wózki samojezdne AGV może nabyć każdy potrzebujący częstego przewożenia ciężkich towarów po linii prostej. Osoba, która raz na rok przenosi meble, z pewnością nie będzie wydawała pieniędzy na taki wózek, gdyż jego cena nie zwróci się zbyt szybko, ale ktoś, kto ma do czynienia z dźwiganiem wszelkich rzeczy codziennie, taka inwestycja będzie się jak najbardziej opłacać.

Uratowany wówczas będzie ludzki kręgosłup i jego mięśnie wraz ze ścięgnami, które często są kontuzjowane przy zbyt dużych ciężarach. Akumulatorowe wózki zadomowiły się w magazynach wszelkiego typu, najczęściej używane są w logistykach. Lubiane są za inteligencję prawdziwego robota.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.