Powrót do: Artykuły BHP

Jakie są zalety blach aluminiowych?


Wybór pokrycia dachowego to nie lada wyzwanie. Chcielibyśmy, aby finalny efekt był trwały oraz estetyczny, dlatego w podczas wyboru warto zastanowić się nad wyborem blachy aluminiowej. Dlaczego właśnie ta blacha jest dobra i jakie zalety posiada?

Ekologiczny charakter i estetyka


O zaletach blachy aluminiowej można się długo rozpisywać. Większość z nich wynika z właściwości metalu, jakim jest aluminium. Coraz częściej podczas wyboru materiału zwracamy uwagę na jego wpływ na środowisko naturalne, blachy aluminiowe są nietoksyczne i obojętne dla środowiska, dlatego warto zastosować je w trakcie remontu czy budowy dachu. Dodatkowo dzięki rozbudowanej palecie kolorów i strukturze (blachy płaskie, ryflowane i młotkowane), końcowy efekt prezentuję się naprawdę zjawiskowo.

Lekkość materiału i odporność


Blachy z aluminium są niezwykle odporne na korozję. Deszcz, śnieg czy wiatr są im niestraszne. Ponadto lekkość materiału nie obciąża konstrukcji budynku, więc mogą być zakładane nawet na drewnianych, lekkich konstrukcjach. Mimo upływu lat wciąż cieszą oczy pięknym, wyrazistym kolorem. Nie odbarwiają się pod wpływem słońca, a dach aluminiowy prezentuje się dobrze na każdym budynku.
Dodatkowym autem jest to, że jeśli po wielu latach podejmiemy decyzję o rozbiórce dachu, bądź jego zmianie, aluminium, które położyliśmy, zachowa swoje właściwości, dlatego mamy możliwość jej ponownego wykorzystania w każdej formie np. Na garażu, czy budynku gospodarczym.

Blachę aluminiową zalicza się do grupy lekkich pokryć, nie wymaga szczególnie mocnej konstrukcji więźby dachowej i śmiało zastosowana może być do pokrycia domów jednorodzinnych, a także większych budynków. Dodatkowo tego typu blachy można również bezpiecznie wykorzystywać przy konstrukcji maszyn, urządzeń i pojazdów, zakupując pojedyncze arkusze w zależności od tego, jaki rozmiar potrzebujemy.KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.