Powrót do: Artykuły BHP

Bezpieczne łóżeczka i kołyski dla niemowląt.


Najważniejszym meblem do pokoju noworodka jest ten, w którym dziecko będzie spało. Łóżeczko to nie jest jedyna możliwość, ponieważ można także kupić kołyskę. Każdy taki wybór ma swoje zalety, ale też słabe strony. Zakup kołyski, łóżeczka dla dziecka trzeba więc dobrze przemyśleć, by wybrać to, co najlepsze. Przy wyborze trzeba uwzględnić dwa ważne aspekty.

Pierwszym jest zapewnienie dziecku optymalnych warunków dla rozwoju. Drugim są względy praktyczne. Choć najważniejsze jest dobro dziecka, kwestie praktyczne też warto wziąć pod uwagę. Zakup łóżeczka dla noworodka to praktyczny wybór. Posłuży ono dziecku długo. Można umieścić na nim przewijak. Na dole łóżeczka może znajdować się szuflada. Można także wybrać takie, w którym dno się obniża, a szczebelki można wyjąć, wtedy posłuży jeszcze dłużej.

 Kołyska, łóżeczko, czy kokon niemowlęcy?

Kołyska dla niemowląt posłuży dziecku zaledwie kilka miesięcy. Nie jest też tak praktyczna. A jednak ma ona przewagę nad łóżeczkiem dla dziecka w tym, że pozwala je bujać. Bujanie ma bardzo dobry wpływ na dziecko. Uspokaja je, sprawia, że czuje się ono bezpieczne.

Przekłada się to na lepszy rozwój dziecka i lepszą koncentrację. Innym rozwiązaniem jest również kokon niemowlęcy. Jego główną zaletą jest to, że takie właśnie miejsce do spania jest niezwykle mobilne. Zawsze możemy mieć malucha obok siebie. Takie gniazda niemowlęce bez problemu zabierzemy ze sobą w każdą niemal podróż.

 Które rozwiązanie wybrać?

Najlepiej nie rezygnować z bujanego mebelka dla dziecka. Możliwości są trzy. Można dokonać trzech zakupów. Najpierw poszuka się kołyski i kokonu, następnie łóżeczka dla dziecka na późniejszy czas. Kołyskę będzie można później odsprzedać albo zostawić jako oryginalny mebel do trzymania różnych rzeczy.

Można także nabyć jeden mebel, który jest połączeniem łóżeczka i kołyski. Jest to bujane łóżeczko. Posiada ono nóżki do bujania. Później tę możliwość można zablokować. To konieczne. Takie łóżeczko musi później stać się stabilne, by być bezpiecznym dla starszego już nieco dziecka. Każda z tych dwóch opcji jest dobra, ponieważ uwzględnia naturalną u noworodka potrzebę bujania.

Kokony i gniazdka niemowlęce znajdziesz w sklepie: https://tamaja.pl/kokony-gniazdka-niemowlece
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.