Powrót do: Artykuły BHP

Bezpieczne łóżeczka i kołyski dla niemowląt.


Najważniejszym meblem do pokoju noworodka jest ten, w którym dziecko będzie spało. Łóżeczko to nie jest jedyna możliwość, ponieważ można także kupić kołyskę. Każdy taki wybór ma swoje zalety, ale też słabe strony. Zakup kołyski, łóżeczka dla dziecka trzeba więc dobrze przemyśleć, by wybrać to, co najlepsze. Przy wyborze trzeba uwzględnić dwa ważne aspekty.

gluck.pl_lozeczko_dzieciecePierwszym jest zapewnienie dziecku optymalnych warunków dla rozwoju. Drugim są względy praktyczne. Choć najważniejsze jest dobro dziecka, kwestie praktyczne też warto wziąć pod uwagę. Zakup łóżeczka dla noworodka to praktyczny wybór. Posłuży ono dziecku długo. Można umieścić na nim przewijak. Na dole łóżeczka może znajdować się szuflada. Można także wybrać takie, w którym dno się obniża, a szczebelki można wyjąć, wtedy posłuży jeszcze dłużej.

Kołyska dla niemowląt posłuży dziecku zaledwie kilka miesięcy. Nie jest też tak praktyczna. A jednak ma ona przewagę nad łóżeczkiem dla dziecka w tym, że pozwala je bujać. Bujanie ma bardzo dobry wpływ na dziecko. Uspokaja je, sprawia, że czuje się ono bezpieczne. Przekłada się to na lepszy rozwój dziecka i lepszą koncentrację.gluck.pl_kolyska_dla_noworodka
Najlepiej nie rezygnować z bujanego mebelka dla dziecka. Możliwości są dwie. Można dokonać dwóch zakupów. Najpierw poszuka się kołyski, łóżeczka dla dziecka na późniejszy czas. Kołyskę będzie można później odsprzedać albo zostawić jako oryginalny mebel do trzymania różnych rzeczy. Można także nabyć jeden mebel, który jest połączeniem łóżeczka i kołyski. Jest to bujane łóżeczko. Posiada ono nóżki do bujania. Później tę możliwość można zablokować. To konieczne. Takie łóżeczko musi później stać się stabilne, by być bezpiecznym dla starszego już nieco dziecka. Każda z tych dwóch opcji jest dobra, ponieważ uwzględnia naturalną u noworodka potrzebę bujania.

Kołyski oraz łóżeczka dla noworodków i starszych dzieci znajdziesz w sklepie:  www.gluck.pl/lozeczka-kolyski-325/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.